CRIME TAG
Identyfikacja DNA

Znacznik CRIME TAG wykorzystuje mikrocząsteczki DNA opracowane specjalnie dla obrotu gotówkowego. Może być on dodany do barwnika znakującego banknoty. Jest nie widoczny, nie toksyczny i pozwala identyfikować właściciela banknotów. 

Jak to działa

Znacznik DNA można dodać do innych produktów zabezpieczających gotówkę. Każdy produkt ma swoją unikalną próbkę. Gdy system ochrony jest aktywowany, gotówka jest pokryta mieszanką trwałego atramentu zabezpieczającego i znacznika DNA. Atrament zapewnia wizualne zabezpieczenie, a znacznik DNA oznacza gotówkę na poziomie kryminalistycznym. Mieszanka przeniesie się z jednej powierzchni na drugą, oznaczając przestępców, gdy będą mieli do czynienia z skradzionymi towarami.

Wykrycie

Wykrywanie cząsteczek CRIME TAG jest szybkie i łatwe przy pomocy specjalnego czytnika.

Identyfikacja

Po wstępnym wykryciu cząstek CRIME TAG można przeprowadzić badanie kryminalistyczne. Dzięki temu można porównać unikalne kody np. na zabarwionym banknocie z dostarczonym oryginalnym płynem od producenta.

Efekt odstraszający

Bankomaty, walizki, inteligentne kasety bankomatowe posiadające dodatek CRIME TAG są oznakowane etykietami ostrzegawczymi informującymi przestępców, że przeprowadzenie ataku jest bezcelowe bo banknoty będa trwale oznakowane. 

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz poznać szczegóły

Nasi doradczy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu